Šiandien prasideda „Eurovizijos 2016“ kovos


originalAtėjo ilgai visų laukta akimirka – šiandien prasidės „Eurovizijos“ dainų konkursas 2016, kurį į Stokholmą, Švediją, atvežė 2015 metų nugalėtojas Måns Zelmerlöw. Jis pats ir jau 2013 metais konkursą vedusi Petra Mede šią savaitę pristatys konkurso taisykles, kalbins atlikėjus.

Pirmojo pusfinalio metu pasirodys atlikėjai iš 18 šalių. Jie grumsis dėl 10 bilietų į finalą, vakaro laiminguosius vedėjai paskelbs transliacijos pabaigoje. Šiandien balsuoja tik žiūrovai, nes komisija savo žodį tarė vakar generalinės repeticijos metu. Šiandien balsuoja tik pirmajame pusfinalyje dalyvaujančius šalys ir Ispanija, Prancūzija ir Švedija. Po to vyksiančioje spaudos konferencijoje dainininkai trauks burtus, nulemsiančius finalo dalį, kurioje jie pasirodys. Galutiniai pusfinalio rezultatais paaiškės tik po finalo.

Dalyviai:

 1. Finland Suomija – Sandhja – Sing It Away.
 2. Greece Graikija – Argo – Utopian Land.
 3. Moldova Moldova – Lidia Isac – Falling Stars.
 4. Hungary Vengrija – Freddie – Pioneer.
 5. Croatia Kroatija – Nina Krajić – Lighthouse.
 6. The Netherlands Nyderlandai – Douwe Bob – Slow Down.
 7. Armenia Armėnija – Iveta Mukuchyan – LoveWave.
 8. San Marino San Marinas – Serhat – I Didn’t Know.
 9. Russia Rusija – Sergey Lazarev – You Are The Only One.
 10. Czech Republic Čekija – Gabriela Gunčíková – I Stand.
 11. Cyprus Kipras – Minus One – Alter Ego.
 12. Austria Austrija – ZOË – Loin D’ici.
 13. Estonia Estija – Jüri Pootsmann – Play.
 14. Azerbaijan Azerbaidžanas – Samra – Miracle.
 15. Montenegro Juodkalnija – Highway – The Real Thing.
 16. Iceland Islandija – Greta Salóme – Hear Them Calling.
 17. Bosnia&Herzegovina Bosnija ir Hercegovina – Dalal & Deen feat. Ana Rucner & Jala – Ljubav Je.
 18. Malta Malta – Ira Losco – Walk On Water.

Renginys prasideda 22:00 val. Lietuvos laiku. Jį stebėti galėsite per LRT, klausytis per LRT radiją arba žiūrėti per LRT Kultūros kanalą, kuris transliuos koncertą gestų kalba klausos negalią turintiems žmonėms. Internetu transliaciją galėsite pasiekti LRT svetainėje, „Eurovizijos“ „Youtube“ paskyroje arba oficialioje „Eurovizijos“ svetainėje. Transliacija prasidės praeitų metų daina „Heroes“, kurią atliks pats nugalėtojas su 44 vaikų choru. Renginys baigsis apie 00:15 val.

Lažybininkų statymai rodo, jog į finalą turėtų pakliūti Rusija, Malta, Armėnija, Nyderlandai, Čekija, Islandija, Kipras, Vengrija, Austrija, Azerbaidžanas. Deja, liūdnos prognozės žadamos Kroatijai, Estijai, Suomijai, Bosnijai ir Hercegovinai, Graikijai, Juodkalnijai. Prasčiausiai vertinami Moldovos ir San Marino šansai.

Mūsų skaitytojai vykusioje apklausoje pareiškė nuomonė, jog į finalą turėtų prasibrauti Rusija, Estija, Armėnija, Azerbaidžanas, Kroatija, Čekija, Kipras, Islandija, Malta ir Austrija. Pasak Jūsų, finale neišvysime Graikijos, Bosnijos ir Hercegovinos, Suomijos, Moldovos, Vengrijos, Nyderlandų. Prasčiausiai vertinate Juodkalnijos ir San Marino galimybes.

Neapsieita ir be skandalų. Vakar Rusijos komisijos narė žiūrėdama generalinės repeticijos transliaciją ir vertindama dalyvius filmavo Nyderlandų ir Armėnijos pasirodymus, o tai daryti draudžiama, greičiau buvo užsiėmusi filmavimu, o ne koncerto stebėjimu. Ji taip pat nufilmavo ir dalį savo balsų lentelės. Šiandien EBU paskelbė, jog komisijos narė buvo pašalinta ir bus įskaityti tik 4 ekspertų balsai. Finale prie jų prisijungs naujas narys. Be to, viena iš komisijos narių teigė, jog palaikys Armėnija, nes jos vyras armėnas. Tai sukėlė didelį fanų pasipiktinimą.

Gero vakaro!

Reklama

Komentuoti

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s